Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 1992 – 1996

CONSILIUL JUDEŢEAN SIBIU

în mandatul 1992–1996

validat prin Hotărârea Consiliului Judeţean Sibiu nr. 2/ 30.04.1992

 

Preşedinte

Romeo TRIFU

(30 aprilie 1992 – 22 iunie 1996)

Vicepreşedinte

Ion VRACIU

(30 aprilie 1992 – 22 iunie 1996)

Vicepreşedinte

Nicolae COSMA

(30 aprilie 1992 – 22 iunie 1996)

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele                    consilierului judeţean

Apartenenţa politică

Data începerii mandatului

Data încetării mandatului

1.

Eugen Dumitru ONU

CD

30.04.1992

22.06.1996

2.

Gavril DEJEU

înlocuit de

 

CD

30.04.1992

 

27.11.1992

(Demisie)

Vladimir Dan VLĂDUŢ

27.11.1992

22.06.1996

3.

Nicolae POP

CD

30.04.1992

22.06.1996

4.

Maximilian CIORTAN

CD

30.04.1992

22.06.1996

5.

Ionel Mircea BACIU

CD

30.04.1992

22.06.1996

6.

Septimiu SÎRBU

CD

30.04.1992

22.06.1996

7.

Ştefan Adrian MOGA

CD

30.04.1992

22.06.1996

8.

Gheorghe HĂRÂNGLĂVEAN

CD

30.04.1992

22.06.1996

9.

Octavian ZAHARIA

CD

30.04.1992

22.06.1996

10.

Ioan BOBOLEA

înlocuit de

CD

30.04.1992

30.03.1995

(Deces)

Emil BUCERZAN

20.04.1995

22.06.1996

11.

Mihai CRISTESCU

CD

30.04.1992

22.06.1996

12.

Iancu MIHĂILĂ

CD

30.04.1992

22.06.1996

13.

Alexandru BACACI

înlocuit de

CD

30.04.1992

25.02.1993 (Demisie)

Virgil BOGDAN

25.02.1993

22.06.1996

14.

Mircea TOMUŞ

înlocuit de

FSN

30.04.1992

25.02.1993 (Demisie)

Teodor Dumitru BANCIU

25.02.1993

22.06.1996

15.

Romeo TRIFU

FSN

30.04.1992

22.06.1996

16.

Ligia STOICA

FSN

30.04.1992

22.06.1996

17.

Antonie LĂZUREANU

FSN

30.04.1992

22.06.1996

18.

Constantin VOICIULESCU

FSN

30.04.1992

22.06.1996

19.

Aurel MATEIU

FSN

30.04.1992

22.06.1996

20.

Flaviu STOICA

FSN

30.04.1992

22.06.1996

21.

Petru TRIF

FSN

30.04.1992

22.06.1996

22.

Dumitru ISACU

FSN

30.04.1992

22.06.1996

23.

Ioan ŞCHIOPOTĂ

înlocuit de

PDAR

30.04.1992

 

28.09.1994

(Demisie)

Dumitru PLITEA

28.09.1994

22.06.1996

24.

Ion VRACIU

PDAR

30.04.1992

22.06.1996

25.

Mircea CIONCAN

PDAR

30.04.1992

22.06.1996

26.

Ştefan Iancu LUCACIU

PDAR

30.04.1992

22.06.1996

27.

Filip SEHLEANU

PDAR

30.04.1992

22.06.1996

28.

Ilie STANCU

înlocuit de

PDAR

30.04.1992

 

16.09.1993

(Demisie)

Iulian CIOLTAN

16.09.1993

22.06.1996

29.

Petru SIMTION

PDAR

30.04.1992

22.06.1996

30.

Constantin PANU

PNL

30.04.1992

22.06.1996

31.

Francisc TÖRÖK SZOMBATFALVI

PNL

30.04.1992

22.06.1996

32.

Hugo SCHNEIDER

FDGR

30.04.1992

22.06.1996

33.

Iosif KÖBER

FDGR

30.04.1992

22.06.1996

34.

Ioan COTÎRLEA

MER

30.04.1992

22.06.1996

35.

Petru MAXIM

MER

30.04.1992

22.06.1996

36.

Dragoş COJOCARU

PNL-AT

30.04.1992

22.06.1996

37.

Nicolae COSMA

PNL-AT

30.04.1992

22.06.1996

38.

Nicolae COCIŞ

PUNR

30.04.1992

22.06.1996

39.

Alexandru PREDOIU

PRM

30.04.1992

22.06.1996

 

REPARTIZAREA MANDATELOR PE FORMAŢIUNI POLITICE în perioada 1992-1996

 

 

TOTAL MANDATE

39

1.

Convenţia Democrată (CD)

13

2.

Frontul Salvării Naţionale (FSN)

9

3.

Partidul Democrat Agrar din România (PDAR)

7

4.

Partidul Naţional Liberal (PNL)

2

5.

Forumul Democrat al Germanilor din România (FDGR)

2

6.

Mişcarea Ecologistă din România (MER)

2

7.

Partidul Naţional Liberal – Aripa Tânără (PNL-AT)

2

8.

Partidul Unităţii Naţionale Române (PUNR)

1

9.

Partidul România Mare (PRM)

1

 

www.cjsibiu.ro folosește cookies. Continuarea navigării pe acest site se considera acceptare a politicii de utilizare a cookies. Mai multe informatii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close