Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 1996 – 2000

Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 1996 – 2000

validat prin Hotărârea Consiliului Judeţean Sibiu nr. 5/ 22.06.1996

 

Preşedinte

Nicolae NAN

(22 iunie 1996 – 23 iunie 2000)

Vicepreşedinte

Ion VRACIU

(22 iunie 1996 – 23 iunie 2000)

Vicepreşedinte

Nicolae COSMA

(22 iunie 1996 – 23 iunie 2000)

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Apartenenţa politică

Data începerii mandatului

Data       încetării mandatului

1.

Vespasian Gheorghe LUCACIU

CDR

22.06.1996

23.06.2000

2.

Ilie VASIU

CDR

22.06.1996

23.06.2000

3.

Septimiu SÂRBU

CDR

22.06.1996

23.06.2000

4.

Mircea TEMPEA

CDR

22.06.1996

23.06.2000

5.

Eugen Dumitru ONU

CDR

22.06.1996

25.05.2000

(Deces)

6.

Nicolae RUSU

CDR

22.06.1996

23.06.2000

7.

Laurian TRAŞCĂ

CDR

22.06.1996

23.06.2000

8.

Nicolae NAN

USD

22.06.1996

23.06.2000

9.

Petru TRIF

USD

22.06.1996

23.06.2000

10.

Corneliu Ioan BUCUR            înlocuit de

USD

22.06.1996

06.02.1997 (incompatibil*)

Mihai NEAMŢU

06.02.1997

23.06.2000

11.

Flaviu STOICA

USD

22.06.1996

23.06.2000

12.

Constantin CÂNDEA

USD

22.06.1996

23.06.2000

13.

Vladimir Alexandru TOMAŞEVSCHI

USD

22.06.1996

23.06.2000

14.

Gligor CIORTEA

PDSR

22.06.1996

23.06.2000

15.

Viorel ARCAŞ

PDSR

22.06.1996

23.06.2000

16.

Constantin CATRINA

PDSR

22.06.1996

23.06.2000

17.

Constantin COTORA

PDSR

22.06.1996

23.06.2000

18.

Dragoş COJOCARU

PL ’93

22.06.1996

23.06.2000

19.

Nicolae COSMA

PL ’93

22.06.1996

23.06.2000

20.

Boleslav MÜLLER

PUNR

22.06.1996

23.06.2000

21.

Virgil BENGA

înlocuit de

 

PUNR

22.06.1996

26.02.1998    (Demisie)

Olimpiu Aurel ANTON

30.03.1999

23.06.2000

22.

Ion VRACIU

PDAR

22.06.1996

23.06.2000

23.

Ştefan LUCACIU

PDAR

22.06.1996

23.06.2000

24.

Apetroaie GHEORGHE

PNCD

22.06.1996

23.06.2000

25.

Ioan CODARCEA

PER

22.06.1996

23.06.2000

26.

Ion MITROI

PLMR

22.06.1996

23.06.2000

27.

Vasile CREŢU

PSM

22.06.1996

23.06.2000

28.

Petru GRUIAN

PNL

22.06.1996

23.06.2000

29.

Francisc TÖRÖK SZOMBATFALVI

UDMR

22.06.1996

23.06.2000

30.

Hugo SCHNEIDER

FDGR

22.06.1996

23.06.2000

31.

Ionel IONICĂ

PNR

22.06.1996

23.06.2000

32.

Mihai ROMAN

PS

22.06.1996

23.06.2000

33.

Petru MAXIM

MER

22.06.1996

23.06.2000

34.

Costel TĂTARU

PUR

22.06.1996

23.06.2000

35.

Ioan BRAI

PFNDP

22.06.1996

23.06.2000

36.

Ion FILIP

PAC

22.06.1996

23.06.2000

37.

Constantin MARIAN

PRM

22.06.1996

23.06.2000

38.

Florin Tănase CIOABĂ

PR

22.06.1996

23.06.2000

39.

Neculae COMAN

INDEP.

22.06.1996

23.06.2000

 

* NOTĂ:  Prin Hotărârea Consiliului Judeţean Sibiu nr. 1/06.02.1997 s-a luat act de incompatibilitatea calităţii de consilier judeţean cu cea de senator a domnului Corneliu Ioan Bucur şi s-a declarat vacant mandatul de consilier judeţean.

REPARTIZAREA MANDATELOR PE FORMAŢIUNI POLITICE PERIOADA 1996–2000

 

 

TOTAL MANDATE

39

1.

Convenţia Democratică din România (CDR)

7

2.

Uniunea Social Democrată (USD)

6

3.

Partidul Democraţiei Sociale din România (PDSR)

4

4.

Partidul Liberal ’93 (PL-93)

2

5.

Partidul Unităţii Naţionale Române (PUNR)

2

6.

Partidul Democrat Agrar din România (PDAR)

2

7.

Partidul Naţional Creştin şi Democrat (PNCD)

1

8.

Partidul Ecologist Român (PER)

1

9.

Partidul Liberal Monarhist din România (PLMR)

1

10.

Partidul Socialist (PS)

1

11.

Partidul Socialist al Muncii (PSM)

1

12.

Partidul Naţional Liberal (PNL)

1

13.

Partidul Noua Românie (PNR)

1

14.

Uniunea Democrată a Maghiarilor din România (UDMR)

1

15.

Forumul Democrat al Germanilor din România (FDGR)

1

16.

Mişcarea Ecologistă din România (MER)

1

17.

Partidul Umanist din România (PUR)

1

18.

Partidul Foştilor Necomunişti şi Deţinuţi Politici (PFNDP)

1

19.

Partidul Alianţa Civică (PAC)

1

20.

Partidul România Mare (PRM)

1

21.

Partida Romilor (PR)

1

22.

Independent

1

 

www.cjsibiu.ro folosește cookies. Continuarea navigării pe acest site se considera acceptare a politicii de utilizare a cookies. Mai multe informatii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close