Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 2000 – 2004

Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 2000–2004

 validat prin Hotărârea Consiliului Judeţean Sibiu nr. 23/ 23.06.2000

 

Preşedinte

Eftimie COSTEIU

23 iunie 2000 – 12 septembrie 2001

 

Constantin MORAR

12 septembrie 2001 – 17 iunie 2004

Vicepreşedinte

Iosif MOLDOVAN

23 iunie 2000 – 17 iunie 2004

Vicepreşedinte

Gheorghe GIURGIU

23 iunie 2000 – 17 iunie 2004

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Apartenenţa politică

Data începerii mandatului

Data încetării mandatului

1.

Viorel ARCAŞ

PDSR

23.06.2000

17.06.2004

2.

Eftimie COSTEIU

PDSR

23.06.2000

17.06.2004

3.

Constantin CATRINA

PDSR

23.06.2000

17.06.2004

4.

Constantin COTORA

PDSR

23.06.2000

17.06.2004

5.

Ioan ILIE NISTOR

PDSR

23.06.2000

17.06.2004

6.

Gligor CIORTEA

PDSR

23.06.2000

17.06.2004

7.

Constantin MORAR

PDSR

23.06.2000

17.06.2004

8.

Nicolae NAN

înlocuit de

PD

23.06.2000

 

28.02.2001

(Demisie)

Ioan PASCU

28.02.2001

17.06.2004

9.

Petru TRIF

PD

23.06.2000

17.06.2004

10.

Nicolae NEAGU

PD

23.06.2000

17.06.2004

11.

Constantin CÂNDEA

PD

23.06.2000

17.06.2004

12.

Mihai Leonida NEAMŢU

PD

23.06.2000

17.06.2004

13.

Ligia STOICA

PD

23.06.2000

17.06.2004

14.

Ion VRACIU

APR

23.06.2000

17.06.2004

15.

Constantin Dumitru ILIONIU

APR

23.06.2000

17.06.2004

16.

Ioana Elena BLAGA

APR

23.06.2000

17.06.2004

17.

Victor Cristian ŞERBAN

APR

23.06.2000

17.06.2004

18.

Hermann FABINI

înlocuit de

Iosif KÖBER

FDGR

23.06.2000

 

28.02.2001

28.02.2001

(Demisie) 17.06.2004

19.

Hugo Andrei SCHNEIDER

FDGR

23.06.2000

17.06.2004

20.

Werner Mihail MÜLLER

înlocuit de

FDGR

23.06.2000

 

20.07.2000 (Demisie)

Daniel THELLMANN

20.07.2000

17.06.2004

21.

Gerhard Petru KLOOS

FDGR

23.06.2000

17.06.2004

22.

Nicolae COSMA

PNL

23.06.2000

17.06.2004

23.

Tiberiu Simion BUZA

PNL

23.06.2000

17.06.2004

24.

Gheorghe NICOLAESCU

PNL

23.06.2000

17.06.2004

25.

Iosif MOLDOVAN

PUR

23.06.2000

17.06.2004

26.

Elena CHIRILĂ

PUR

23.06.2000

17.06.2004

27.

Ionel Valeriu BĂLĂŞOIU

PUR

23.06.2000

17.06.2004

28.

Gheorghe GIURGIU

CDR

23.06.2000

17.06.2004

29.

Nicolae GRUNCĂ

CDR

23.06.2000

17.06.2004

30.

Şerban Miron CIUCEAN

CDR

23.06.2000

17.06.2004

31.

Aron BELAŞCU             înlocuit de

Mihai GIURGIU

PRM

23.06.2000

 

28.02.2001

28.02.2001 (Demisie) 17.06.2004

32.

Nicolae SIMION

PRM

23.06.2000

17.06.2004

33.

Nicolae ENESCU        înlocuit de

Eugen BOŢAN

PRM

23.06.2000

28.02.2001

28.02.2001 (Demisie) 17.06.2004

34.

Valentin Nicolae TUDORACHE

UFD

23.06.2000

17.06.2004

35.

Radu Alexandru URDEA

UFD

23.06.2000

17.06.2004

36.

Fănel MENDEA

PUNR

23.06.2000

17.06.2004

37.

Ioan Gheorghe CIONTEA

PUNR

23.06.2000

17.06.2004

38.

Septimiu SÂRBU

ANCD

23.06.2000

17.06.2004

39.

Mircea ACHIM

ANCD

23.06.2000

17.06.2004

 


 

REPARTIZAREA MANDATELOR PE FORMAŢIUNI POLITICE

PERIOADA 2000 – 2004

 

 

TOTAL MANDATE

39

1.

Partidul Democraţiei Sociale din România (PDSR)

7

2.

Partidul Democrat (PD)

6

3.

Alianţa Pentru România (APR)

4

4.

Forumul Democrat al Germanilor din România (FDGR)

4

5.

Partidul Naţional Liberal (PNL)

3

6.

Partidul Umanist din România (PUR)

3

7.

Convenţia Democratică Română (CDR)

3

8.

Partidul România Mare (PRM)

3

9.

Uniunea Forţelor de Dreapta (UFD)

2

10.

Partidul Unităţii Naţionale Române (PUNR)

2

11.

Alianţa Naţională Creştin Democrată (ANCD)

2

 

 

 

www.cjsibiu.ro folosește cookies. Continuarea navigării pe acest site se considera acceptare a politicii de utilizare a cookies. Mai multe informatii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close