Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 2004 – 2008

Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 2004 – 2008

 validat prin Hotărârea Consiliului Judeţean Sibiu nr. 47/ 17.06.2004

 

Preşedinte

Martin BOTTESCH

(17 iunie 2004 – 26 iunie 2008)

Vicepreşedinte

Constantin MORAR Gheorghe DICU

(17 iunie 2004 – 10 iunie 2005)

(10 iunie 2005 – 26 iunie 2008)

Vicepreşedinte

Iosif MOLDOVAN

(17 iunie 2004 – 26 iunie 2008)

 

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Apartenenţa politică

Data           începerii mandatului

Data încetării mandatului

1.

Martin BOTTESCH

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

2.

Ursula CIOFLEC

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

3.

Wiegand Helmut FLEISCHER

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

4.

Friedrich GUNESCH

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

5.

Helmut Iulius KNALL       

înlocuit de                             

FDGR

17.06.2004

 

08.07.2004 (Demisie)

Andra LUCA

08.07.2004

26.06.2008

6.

Iosif KÖBER

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

7.

Christine              MANTA-KLEMENS

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

8.

Werner Mihail MÜLLER   

înlocuit de                             

FDGR

17.06.2004

 

08.07.2004 (Demisie)

Oswald MELZER

08.07.2004

26.06.2008

9.

Ilse PHILIPPI

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

10.

Daniel THELLMANN                 înlocuit de                            

FDGR

17.06.2004

 

 

08.07.2004 (Demisie)

Samuel PRISTER

08.07.2004

26.06.2008

11.

Beatrice UNGAR

FDGR

17.06.2004

26.06.2008

12.

Viorel ARCAŞ                             înlocuit de

PSD

17.06.2004

15.12.2004 (Demisie)

Constantin CATRINA

15.12.2004

26.06.2008

13.

Ioan CINDREA                     înlocuit de                      

PSD

17.06.2004

08.07.2004 (Demisie)

Constantin COTORA

23.09.2004

26.06.2008

14.

Ioana-Elena FRUNZESCU

PSD

17.06.2004

26.06.2008

15.

Cosmin-Silviu IONESCU

PSD

17.06.2004

26.06.2008

16.

Constantin MORAR            înlocuit de                               

PSD

17.06.2004

27.04.2006 (Incompat.)

Ioan BĂLĂŞOIU

27.04.2006

26.06.2008

17.

Teodor PLOPEANU

PSD

17.06.2004

26.06.2008

18.

Aurelia TEŞU

PSD

17.06.2004

26.06.2008

19.

Ion VRACIU

PSD

17.06.2004

26.06.2008

20.

Nicolae NAN                         înlocuit de

PD

17.06.2004

08.07.2004 (Demisie)

Valentin SEICEAN

08.07.2004

26.06.2008

21.

Nicolae NEAGU                   înlocuit de                                                   

PD

17.06.2004

15.12.2004 (demisie)

Ioan Lucian HĂMBĂŞAN            înlocuit de 

15.12.2004 

27.03.2008  (demisie)

Viorel STOICA                                                         

27.03.2008

26.06.2008

22.

Mihai Leonida NEAMŢU         înlocuit de                             

PD

17.06.2004

31.08.2006 (Demisie)

Daniela CÎMPEAN

31.08.2006

26.06.2008

23.

Grigore POPESCU                  înlocuit de                        

PD

08.07.2004

30.06.2005 (Demisie)

Constantin CÂNDEA                           

25.08.2005

26.06.2008

24.

Marcela Maria RĂULEA

PD

08.07.2004

26.06.2008

25.

Dănuţ Viorel VOINEA

PD

08.07.2004

26.06.2008

26.

Mircea Vasile CAZAN

PNL

08.07.2004

26.06.2008

27.

Gheorghe DICU

PNL

08.07.2004

26.06.2008

28.

Maria-Valeria ISAICU

PNL

17.06.2004

26.06.2008

29.

Gheorghe NICOLAESCU

PNL

08.07.2004

26.06.2008

30.

Cornel ŞTIRBEŢ                            înlocuit de                             

PNL

17.06.2004

 

08.07.2004 (Demisie)

Sorin Inocenţiu ŞERBU                             

17.06.2004

26.06.2008

31.

Eftimie COSTEIU

înlocuit de

PUR

17.06.2004 (Demisie)

21.04.2005 (Demisie)

Elena CHIRILĂ

21.04.2005

26.06.2008

32.

Iosif MOLDOVAN

PUR

17.06.2004

26.06.2008

33.

Ion-Ştefan PAUL

PUR

17.06.2004

26.06.2008

 

REPARTIZAREA MANDATELOR PE FORMAŢIUNI POLITICE PERIOADA 2004–2008

 

 

TOTAL MANDATE

33

1.

Forumul Democrat al Germanilor din România (FDGR)

11

2.

Partidul Social Democrat (PSD)

8

3.

Partidul Democrat (PD)

6

4.

Partidul Naţional Liberal (PNL)

5

5.

Partidul Umanist din România (PUR)

3

 

www.cjsibiu.ro folosește cookies. Continuarea navigării pe acest site se considera acceptare a politicii de utilizare a cookies. Mai multe informatii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close