Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 2016 – 2020

Consiliul Judeţean Sibiu în mandatul 2016-2020

 validat prin Hotărârea Consiliului Judeţean Sibiu nr. 115/ 23.06.2016

 

Preşedinte

Daniela CÎMPEAN

23 iunie 2016

Vicepreşedinte

Marcel Constantin LUCA

23 iunie 2016

Vicepreşedinte

Wiegand-Helmut FLEISCHER

 

 

23 iunie 2016

 

Nr.

crt.

Numele şi prenumele

Apartenenţa politică

Data începerii

mandatului

Data încetării

mandatului

 

 

1.

Simona Corina DĂNCILĂ

PNL

23.06.2016

 

 

 

2.

Daniela CÎMPEAN

PNL

23.06.2016

 

 

 

3.

Marcel Constantin LUCA

PNL

23.06.2016

 

 

 

4.

Laszlo MIHUCZ

PNL

23.06.2016

 

 

 

5.

Mircea MIHAI

PNL

23.06.2016

 

 

 

6.

Florin NEAG

PNL

23.06.2016

 

 

 

7.

Adrian Florin POPA

PNL

23.06.2016

 

 

 

8.

Maria Marcela RĂULEA

PNL

23.06.2016

 

 

 

9.

Simion SASAUJAN

PNL

23.06.2016

 

 

 

10.

Silvian Gheorghe SORICI

PNL

23.06.2016

 

 

 

11.

Constantin ŞOVĂIALĂ

înlocuit de

 

Ilie TROANCĂ

PNL

23.06.2016

 

 

30.06.2016

HCJ nr.121/30.06.2016

30.06.2016

(Demisie)

HCJ nr. 120/30.06.2016

 

 

 

 

12.

Gheorghe  STERP-VINGĂRZAN

PNL

23.06.2016

 

 

 

13.

Alexandru-Vlad VASIU

PNL

23.06.2016

 

 

 

14.

Nicolae AVRAM

înlocuit de

 

Cătălin Dorian-Nicolae STANCIU

 

PSD

23.06.2016

 

 

26.01.2017

HCJ nr. 2 /26.01.2017

26.01.2017

(Demisie)

HCJ nr. 1 /26.01.2017

 

 

 

 

15.

Pavel BICHICEAN

PSD

23.06.2016

 

 

 

16.

Ioan-Daniel CERMONEA

PSD

23.06.2016

 

 

 

17.

Ioan CINDREA

înlocuit de

 

 

Mihai –Adrian MAXIM

PSD

 

23.06.2016

 

 

24.11.2016

HCJ nr. 238 /24.11.2016

24.11.2016

(Demisie)

HCJ nr. 237/24.11.2016

 

 

 

 

18.

Lucian-Ionel  CIOCA

PSD

23.06.2016

 

 

 

19.

Steliana MARCU

PSD

23.06.2016

 

 

 

20.

Constantin OPREAN

PSD

23.06.2016

 

 

 

21.

Beniamin PRESECAN-GÎNDILĂ

PSD

23.06.2016

 

 

 

22.

Mircea-Mihai SĂMĂRGHIŢAN

PSD

23.06.2016

 

 

 

23.

Ion Răzvan SLAVU

PSD

23.06.2016

 

 

 

24.

Mariana TARNIŢĂ

PSD

23.06.2016

 

 

 

25.

Ioan TEREA

înlocuit de

 

Adelaida FULEA

PSD

23.06.2016

 

 

26.01.2017

HCJ nr. 2 /26.01.2017

26.01.2017

(Demisie)

HCJ nr. 1 /26.01.2017

 

 

 

 

26.

Martin BOTTESCH

FDGR

23.06.2016

 

 

 

27.

Helmut-Wiegand FLEISCHER

FDGR

23.06.2016

 

 

 

28.

Friedrich GUNESCH

FDGR

23.06.2016

 

 

 

29.

Christine  MANTA-KLEMENS

FDGR

23.06.2016

 

 

 

30.

Ilse PHILIPPI

FDGR

23.06.2016

 

 

 

31.

Paul-Jürgen PORR

FDGR

23.06.2016

 

 

 

32.

Beatrice UNGAR

FDGR

23.06.2016

 

 

 

33.

Eduart WELLMAN

FDGR

23.06.2016

 

 

                 

 

REPARTIZAREA MANDATELOR

PE FORMAŢIUNI POLITICE

PERIOADA 2016-2020

 

 

 

TOTAL MANDATE

33

1.

Partidul Naţional Liberal (PNL)

13

2.

Partidul Social Democrat (PSD)

12

3.

Forumul Democrat al Germanilor din România (FDGR)

8