Piața Transilvania deschisă mai multe zile de sărbători

Piața Transilvania deschisă mai multe zile de sărbători

În săptămânile premergătoare sărbătorilor de iarnă, Piața volantă Transilvania își suplimentează programul de funcționare. Această decizie a fost luată de către Consiliul Județean Sibiu împreună cu producătorii, având în vedere interesul crescut al cetățenilor de a se aproviziona cu produse agroalimentare locale și tradiționale, proaspete și de calitate.

Astfel, Piața Transilvania va mai fi deschisă atât vineri, 22 decembrie, precum și vineri, 29 decembrie, între orele 8-14.

Ca element de noutate, anul acesta, cumpărătorii și producătorii vor fi încântați de colinde tradiționale aduse la Insula de Promovare a Tradițiilor de copii din Arpașu de Jos și din Gura Râului, după cum urmează:

Vineri  22 Decembrie 2017,  ora 10, elevii Școlii Gimnaziale „Viorel Cucu Paltinu” din comuna Arpașu de Jos, structura Arpașu de Sus, clasa a IV-a – învățător cordonator Dobrin Doina.

Sâmbătă 23 Decembrie 2017, ora 10, membrii corului de copii „Vox Cocertino” din comuna Gura Rîului, dirijor coordonator profesor Ioan Motronea.

Ioana Căpățînă