Consiliul Județean Sibiu vrea să reabiliteze drumul județean DJ 141 C. A fost lansată licitația pentru proiectare

COMUNICAT DE PRESĂ
7.02.2019

Consiliul Județean Sibiu vrea să reabiliteze drumul județean DJ 141 C.
A fost lansată licitația pentru proiectare.

Veste bună pentru locuitorii din satele Broșteni și Bogatu Român din județul Sibiu, dar și pentru toți cei care tranzitează drumul județean DC 141 C ce face legătura cu județul Alba. Consiliul Județean Sibiu a început demersurile pentru modernizarea acestui drum în lungime de 10 km și a lansat licitația pentru servicii de proiectare și asistență tehnică pentru obiectivul de investiții ”Reabilitare drum județean DJ 141 C – limită județul Alba – Broșteni – Bogatu Român – intersecție DJ 107”.

Tronsonul de drum care este necesar să fie reabilitat este situat în intravilanul și extravilanul localităților Broșteni și Bogatu Român, sate aparținătoare comunei Păuca.

Valoarea estimată a serviciilor de proiectare și asistență tehnică este de 576.000 lei fără TVA, finanțarea fiind asigurată exclusiv din bugetul Consiliului Județean Sibiu.

Cei interesați își pot depune ofertele pe SEAP, până în data de 19 februarie, ora 15.

Termenul de predare a serviciilor de proiectare este de 90 zile, de la semnarea contractului.

Ioana Căpățînă
Purtător de cuvânt