A fost semnat contractul pentru reabilitarea Secției Neurologie. Termen de finalizare 2 ani

03.09.2018

Consiliul Județean Sibiu a semnat la sfârșitul lunii august contractul pentru reabilitarea Secției clinice de neurologie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu cu asocierea formată din două firme sibiene: SC Construcții SA și SC Sfera Con SRL.

Valoarea contractului este de 9.824.432,32 lei fără TVA, iar durata de finalizare este de 24 de luni (două luni pentru proiectare și 22 de luni pentru execuția lucrărilor).

Proiectul “Reabilitarea, modernizarea și echiparea secției clinice de neurologie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu” are asigurată o finanțare neramburasbilă obținută de Consiliul Județean Sibiu prin Programul Național de Dezvoltare Locală, valoarea lui cifrându-se la peste 29 milioane lei.

Ioana Căpățînă

Purtător de cuvânt