Anunt-APM Sibiu-decizia etapei de încadrare cf.HG1076/2004, a PUZ-Construire Spital Clinic Județean de Urgență, beneficiar Consiliul Județean Sibiu

Agenția pentru Protecția Mediului Sibiu anunță publicul interesat asupra decizie etapei de încadrare conform HG 1076 / 2004, a Planului Urbanistic Zonal – Construire Spital Clinic Județean de Urgență, propus a fi implementat în municipiul Sibiu, str. Calea Șurii Mici, f/n, CF Sibiu nr. 127759, 125625, beneficiar Consiliul Județean Sibiu, cu sediul în Sibiu, str. General Magheru nr. 14, în categoria planurilor care pot avea efecte semnificative asupra mediului.
       Planul va fi supus evaluării de mediu, conform prevederilor HG 1076 / 2004 și OUG 195 / 2005.
      Observațiile și comentariile publicului se trimit în scris la sediul APM Sibiu, strada Hipodromului nr. 2A în termen de 10 zile calendaristice de la data apariției anunțului.