Anunt- Depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ,,Consolidare DJ 105 D, km 17+669, pe o lungime de aproximativ 100m, județul Sibiu”, amplasat între localitățile Săsăuș și Chirpăr.

,Consiliul Județean Sibiu  anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ,,Consolidare DJ 105 D, km 17+669, pe o lungime de aproximativ 100m, județul Sibiu”, amplasat între localitățile Săsăuș și Chirpăr.

Informațiile privind proiectul propus pot fi obținute la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu, str. Hipodromului nr. 2A, în zilele de luni – joi între orele 9-15 şi vineri între orele 9-14 şi la sediul Consiliului Județean Sibiu, str. General Magheru nr. 14, în zilele de luni – joi între orele 7,30 -16 şi vineri între orele 7,30-13,30.

Observațiile publicului se primesc la zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu.”