Anunt-Depunere solicitare de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: „Lucrări de consolidare drum DJ142E, între localitățile Alma și Dumbrăveni, la km 10+050”, propus a fi amplasat pe teritoriul comunelor Dîrlos și Alma.

Consiliul Judeţean Sibiu anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: „Lucrări de consolidare drum DJ142E, între localitățile Alma și Dumbrăveni, la km 10+050”, propus a fi amplasat pe teritoriul comunelor Dîrlos și Alma.

Informaţiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu, str. Hipodromului nr. 2A, în zilele de luni-joi între orele 9-15 şi vineri între orele 9-14 și la sediul Consiliului Județean Sibiu, str. General Magheru nr.14, în zilele de luni-joi între orele 7,30-16 şi vineri între orele 7,30-13,30. Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu.