Depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Revigorarea turismului în situl U.N.E.S.C.O Valea Viilor prin modernizarea drumului județean DJ 142G Copșa Mică – Motiș”….

Consiliul Județean Sibiu anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Revigorarea turismului în situl U.N.E.S.C.O Valea Viilor prin modernizarea drumului județean DJ 142G Copșa Mică – Motiș” propus a fi amplasat în oraș Copșa Mică și comuna Valea Viilor, satul Valea Viilor și Motiș, intravilan și extravilan, FN. Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu, str. Hipodromului nr. 2A, în zilele de luni-joi, între orele 9-15 și vineri, între 9-14. Observațiile publicului zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Sibiu, str. Hipodromului, nr. 2A.