DEZBATERI PUBLICE la CJ pentru finanțările prin Agenda Sportivă a județului Sibiu 2019!

Organizatorii de acțiuni sportive care vor să obțină o finanțare din partea Consiliului Județean Sibiu, prin Agenda sportivă pentru anul 2019, sunt invitați la două dezbateri publice pe marginea ghidului de finanțare pentru structurile sportive de drept privat și a Regulamentului pentru entitățile de drept public.

Ambele dezbateri au loc marți, 16 aprilie 2019:

•  ORA 14 sunt așteptați promotorii de proiecte sportive  din cadrul entităților de drept PRIVAT
  •  ORA 15 cele de drept PUBLIC.

Până în data de 3 mai 2019, ora 13,30, Consiliul Județean Sibiu așteaptă propuneri sau recomandări pe marginea Ghidului și a Regulamentului, care pot fi transmise în scris la Serviciul Strategii, Dezvoltare Economică și Socială, persoană de contact Crina Sim, telefon 0269/217733, interior 128, email: crina.sim@cjsibiu.ro.