Încă o săptămână pentru depunerea ofertelor privind modernizarea și dotarea Urgenței de la Spitalul Județean Sibiu. Contract de peste 6 milioane lei!

Până în 10 septembrie 2019 Consiliul Județean Sibiu primește oferte pentru achiziția serviciilor de proiectare, execuție lucrări și dotări la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgențe Sibiu. Valoarea estimate a contractului este de 6.352.276,22 lei.

Investiția se va realiza datorită eforturilor Consiliului Județean Sibiu de a găsi finanțare prin atragerea de fonduri europene în cadrul Programului Operațional Regional 2014 – 2020.

Valoarea totală a proiectului „Modernizarea, extindere si dotare a Unități de Primire Urgențe din cadrul Spitalului Clinic Județean Sibiu”, este de 8.066.046,74 lei, din care: valoarea cheltuielilor eligibile – 6.836.861,59 lei,  valoarea cheltuielilor neeligibile – 1.229.185,15 lei.

Detalii despre proiect găsiți pe site-ul instituției: