Licitație pentru proiectarea drumului județean DJ 107 B Păuca – Slimnic

Pauca Slimnic

Licitație pentru proiectarea drumului județean DJ 107 B Păuca – Slimnic

Consiliul Județean Sibiu a demarat procedura de achiziție publică vizând servicii de proiectare și asistență tehnică pentru drumul județean DJ 107 B Păuca-Alămor-Mândra-Slimnic, în lungime de peste 33 km. Firmele interesate să execute aceste servicii pot depune oferta în SEAP până în data de 16 mai. Valoarea estimată a contractului este de 2,26 milioane lei fără TVA, durata de executare a serviciilor fiind de două luni de la data semnării contractului.
Această investiție se realizează în baza finanțării obținute de Consiliul Județean Sibiu prin Programul Național de Dezvoltare Locală, valoarea totală a contractului de finanțare fiind de 95.545.543 lei cu TVA. Execuția lucrărilor, prevăzute a se desfășura pe o perioadă de 20 luni, trebuie finalizată până la sfârșitul anului 2020, conform contractului.

Ioana Căpățînă
Purtător de cuvânt