„Lucrări de consolidare drum DJ104G, km 5+300, pe o lungime de aproximativ 250 m” Agenția pentru Protecția Mediului Sibiu solicită în conformitate cu Ord. 135/2010 privind aprobarea Metodologiei de aplicare a evaluării impactului asupra mediului, ca beneficiarul lucrărilor să informeze publicul asupra solicitării acordului de mediu prin publicarea pe pagina proprie de internet a următorului anunţ:

Consiliul Județean Sibiu, titular al proiectului „Lucrări de consolidare DJ 104G, la km 5+300, pe o lungime de 250 m”,  anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către APM Sibiu în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul propus, amplasat în localitatea Săcădate – Nucet,  jud. Sibiu.

Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM Sibiu, str. Hipodromului nr. 2A, municipiul Sibiu, judeţul Sibiu, în zilele de luni – joi între orele 800-1600 şi vineri, orele 8-14, precum şi la adresa de internet a APM Sibiu http://apmsb.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 zile de la data publicării prezentului anunţ, la sediul APM Sibiu, str. Hipodromului, nr. 2A, Sibiu, judeţul Sibiu, precum şi la următoarea adresă de e-mail: office@apmsb.anpm.ro