Ordinea de zi a sedintei extraordinare a CJ Sibiu din data de 21 iunie 2018, ora 15,00

In conformitate cu prevederile art.94 alin.2,3 ale Legii nr.215/2001 a administrației publice locale, republicată, cu modificările și completările ulterioare, Președinta Consiliului Județean Sibiu, convoacă Consiliul Județean Sibiu, în ziua de 21 iunie 2018, ora 15,00, în sedință extraordinară, la sediul Consiliului Județean Sibiu, Sibiu, str. General Magheru nr.14.

APROB:

PREŞEDINTE,
Daniela Cîmpean

ORDINEA DE ZI
a şedinţei extraordinare din data de 21 iunie 2018, ora 15,00
VEZI AICI>> nota de emitere a avizelor

1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea proiectului „Să spunem NU corupției”, a cheltuielilor legate de acesta şi a acordului de parteneriat, proiect depus spre finanțare în cadrul Programului Operațional Capacitate Administrativă, cererea de proiecte POCA/125/2/2/ (CP 1/2017)
    Iniţiator: Preşedinte CJS Daniela Cîmpean

2. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea proiectului Spre o administrație publică performantă, a cheltuielilor legate de acesta şi a acordului de parteneriat, proiect depus spre finanțare în cadrul Programului Operațional Capacitate Administrativă,  cererea de proiecte POCA/209/2/1 (CP6/2017 pentru regiunile mai puțin dezvoltate).
     Iniţiator: Preşedinte CJS Daniela Cîmpean
  3.  PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea proiectului „Reabilitarea termică a unor clădiri din cadrul Spitalului de Pneumoftiziologie Sibiu- Dispensarul”, și a cheltuielilor legate de acesta, proiect depus spre finanțare în cadrul Programului Operațional Regional (POR) 2014-2020, Axa Prioritară 3, Prioritate de investiții 3.1, operațiunea B – clădiri publice
    Iniţiator: Preşedinte CJS Daniela Cîmpean
  4. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea documentaţiei de avizare a lucrărilor de intervenţie, a devizului general, a indicatorilor tehnico-economici și a indicatorilor specifici domeniului de activitate aferenți proiectului ”Reabilitarea termică a unor clădiri din cadrul Spitalului de Pneumoftiziologie Sibiu- Dispensarul” depus spre finanțare în cadrul Programului Operațional Regional (POR) 2014-2020.  Documentatie ( DALI 1 , DALI 2 DispensarDALIDocumentatie topo DispensarExpertiza tehnicaplanse arhitecturaplanse instalatii de ventilatieplanse instalatii electriceplanse instalatii sanitareplanse instalatii termiceRap audit energeticReferat Geo DISPENSARStudiu geo DISPENSAR , Studiu topo
    Iniţiator: Preşedinte CJS Daniela Cîmpean
  5. PROIECT DE HOTARARE privind actualizarea unor date asupra imobilelor înscrise în cărțile funciare nr. 128196, 107117, 107118, 107122 în vederea depunerii în cadul Programului Operațional Regional 2014-2020 a proiectului Reabilitarea, modernizzarea și extinderea Scolii nr.22 în vederea relocării Centrului Școlar pentru Educație Incluzivă Nr.1 Sibiu  vezi aici: extrase CF
     Iniţiator: Preşedinte CJS Daniela Cîmpean
  6. PROIECT DE HOTARARE privind aprobarea proiectului “European Regions of Gastronomy building resilience by protecting and stimulating culinary cultural heritage and creating new jobs and economic growth” – “Regiunile Gastronomice Europene consolidează rezistența prin protejarea și stimularea patrimoniului cultural și prin crearea a noi locuri de muncă și creștere economică” și a cheltuielilor legate de acesta, proiect depus spre finanțare în cadrul programului Interreg Europe, obiectivul 4.1. Îmbunătășirea politicilor privind patrimoniul natural și cultural.
    Iniţiator: Preşedinte CJS Daniela Cîmpean

SECRETARUL JUDEŢULUI SIBIU,