Consiliul Județean Sibiu licitează patru documentații pentru noul spital județean

27.02.2018

La scurt timp după aprobarea bugetului, Consiliul Județean Sibiu a demarat licitația pentru servicii de întocmire a temei de proiectare, caietele de sarcini pentru actualizarea studiilor de prefezabilitate și fezabilitate și PUZ pentru construire Spital Clinic Județean de Urgență.
Data limită pentru transmiterea ofertelor este până vineri, 2 martie, ora 10, la sediul Consiliului Județean Sibiu.
Durata de execuție a contractului este de maximum 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului.
Valoarea estimată pentru această achiziție se ridică la 156.366 lei fără TVA, iar criteriul de atribuire este cel mai bun raport calitate-preț.
Detalii suplimentare despre această achiziție publică se găsesc pe site-ul instituției la adresa:

Ioana Căpățînă
Purtător de cuvânt