,,Consolidare DJ 105 D, km 17+669, pe o lungime de aproximativ 100m, județul Sibiu” Agenția pentru Protecția Mediului Sibiu solicită în conformitate cu Ord. 135/2010 privind aprobarea Metodologiei de aplicare a evaluării impactului asupra mediului, ca beneficiarul lucrărilor să informeze publicul asupra solicitării acordului de mediu prin afișarea la sediul Primăriei Comunei Chirpăr a următorului anunţ:

CONSILIUL JUDEŢEAN SIBIU, titular al proiectului „Consolidare DJ 105D, km 17+669, pe o lungime de aproximativ 100 m, judeţul Sibiu”, anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către APM Sibiu în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul propus, amplasat în comuna Chirpăr, extravilan, jud. Sibiu.

Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM Sibiu, Sibiu, str. Hipodromului nr. 2A, judeţul Sibiu, în zilele de luni-joi, orele 8-16,30, vineri 8-14, precum şi la adresa de internet a APM Sibiu http://apmsb.anpm.ro .

Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 5 zile de la data publicării prezentului anunţ.