ORDINEA DE ZI a şedinţei extraordinare a CJ Sibiu din data de 8 mai 2019, ora 15,00

In conformitate cu prevederile art.94 alin.2,3 ale Legii nr.215/2001 a administrației publice locale, republicată, cu modificările și completările ulterioare, Președinta Consiliului Județean Sibiu, convoacă Consiliul Județean Sibiu, în ziua de 8 mai 2019, ora 15,00, în sedință extraordinară, la sediul Consiliului Județean Sibiu, Sibiu, str. General Magheru nr.14.

APROB:
PREŞEDINTE,
Daniela Cîmpean

ORDINEA DE ZI
a şedinţei extraordinare din data de 8 mai 2019, ora 15,00
vezi aici> nota de emitere a avizelor

1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea rectificării bugetului local al Judeţului Sibiu şi a bugetelor instituţiilor şi serviciilor publice finanţate integral sau parţial din bugetul local pe anul 2019    vezi aici> anexa3, anexa 3.1 ; anexa  4;
Iniţiator: Preşedinte CJS Daniela Cîmpean

2. PROIECT DE HOTĂRÂRE pentru aprobarea Ghidului privind regimul finanţărilor nerambursabile din bugetul local al judeţului Sibiu pentru structuri sportive de drept privat în judeţul Sibiu în anul 2019
Iniţiator: Vicepreşedinte CJS Christine Manta-Klemens

3. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind actualizarea devizului general pentru obiectivul de investiţii “Construire pod pe drumul judeţean DJ 105A, km 15+890, în localitatea Săsăuş”