Consiliul Județean Sibiu a deschis sesiunea de depunere pentru proiecte culturale, gastronomice și de tineret. Termen final: 20 mai!

poza ghiduri site

ANUNT DE PRESĂ
19.04.2019

Începând de vineri, 19 aprilie și până în 20 mai, Consiliul Județean Sibiu primește proiecte care pot fi finanțate prin Agenda culturală, Agenda comunității și Agenda de tineret a județului Sibiu pe anul 2019.
   Rezultatele finale vor fi afișate pe site-ul Consiliului Județean Sibiu în data de 10 iunie, iar proiectele admise pentru finanțare vor fi aprobate în ședința de consiliu județean din luna iunie.
 În urma aprobării bugetului, Consiliului Județean Sibiu a alocat:

• 250.000 lei pentru programe, proiecte și acțiuni culturale
  • 1.000.000 lei pentru programe, proiecte şi acţiuni pentru dezvoltarea comunităţii locale
  • 250.000 lei pentru programe, proiecte și acțiuni de tineret

CALENDARUL de desfășurare a activităților de evaluare și selecție pentru aceste proiecte este următorul:

• 19 aprilie 2019 – 20 mai 2019 – perioada de depunere a proiectelor
  • 24 mai 2019 – 31 mai 2019  – perioada de evaluare a proiectelor depuse
  • 31 mai 2019 – afişarea rezultatelor evaluării proiectelor depuse (punctajele obținute)
  • 3 iunie 2019 – 5 iunie 2019 – perioada de depunere a contestaţiilor
  • 6 iunie – 10 iunie 2019 – soluţionarea contestaţiilor depuse
  • 10 iunie 2019 – afişarea pe site-ul instituției a rezultatelor finale

HOTĂRÂREA NR. 85 pentru aprobarea Ghidului privind accesarea finanțărilor nerambursabile din bugetul local al Judeţului Sibiu pentru programe, proiecte și acțiuni culturale în județul Sibiu în anul 2019 – Adoptata in sedinta ordinara a CJ Sibiu din data de 18 aprilie 2019.

vezi aici in format word ( editabil) anexele si ghidul > ghid de finantare- agenda culturala 2019 ; anexa 1a ; anexa 1b ;  anexa 1c ; anexa 1e ; anexa 1f ;

HOTĂRÂREA NR. 84 pentru aprobarea Ghidului privind accesarea finanțărilor nerambursabile din bugetul local al Judeţului Sibiu pentru programe, proiecte și acțiuni de şi pentru tineret în județul Sibiu în anul 2019 – Adoptata in sedinta ordinara a CJ Sibiu din data de 18 aprilie 2019.

vezi aici in format word ( editabil) ghidul de finantare si anexele >> ghid de finantare- agenda pentru tineret 2019 ; anexa 1a ; anexa 1banexa 1c ; anexa 1e ; anexa 1f

HOTĂRÂREA NR. 83 privind aprobarea Ghidului privind accesarea finanţărilor nerambursabile din bugetul local al Judeţului Sibiu pentru programe, proiecte şi acţiuni pentru dezvoltarea comunităţii locale în judeţul Sibiu în anul 2019 – Adoptata in sedinta ordinara a CJ Sibiu din data de 18 aprilie 2019.

vezi aici in format word( editabil) anexele si ghidul>>Ghid de finantare- Agenda comunitatii 2019;

anexa 1a- la cererea de finantare ; anexa 1b-la cererea de finantare ; anexa 1c la cererea de finantareanexa 1e- contract de finantare ;   anexa 1f