Dezbateri publice pentru proiecte adresate tineretului, culturii si comunitatii la Consiliul Județean Sibiu

Consiliul Județean Sibiu, organizează marți 2 aprilie dezbateri publice privind Ghidurile de finanțare din domeniile tineret, cultură și comunitate.

Astfel, la întâlnire sunt așteptați promotorii de proiecte care își doresc să acceseze fonduri nerambursabile oferite de Consiliul Județean Sibiu .

Dezbaterile vor avea loc în Sala de Ședințe a Consiliului Județean după cum urmează:

• Ora 12.00  –  Dezbateri pentru aprobarea Ghidului privind accesarea finanțărilor nerambursabile din fonduri publice pentru programe, proiecte și acțiuni culturale în județul Sibiu în anul 2019
  • Ora 13.30 – Dezbateri pentru aprobarea Ghidului privind accesarea finanţărilor nerambursabile din fonduri publice pentru programe, proiecte şi acţiuni pentru dezvoltarea comunităţii locale în anul 2019
  • Ora 15.00 – Dezbateri pentru aprobarea Ghidului privind accesarea finanțărilor nerambursabile din fonduri publice pentru programe, proiecte și acțiuni pentru tineret în județul Sibiu în anul 2019

Având în vedere că scopul acestor dezbateri este de a asigura premisa unor proiecte de succes și de impact în dezvoltarea județului nostru, avem rugămintea ca în prealabil să fie consultate Ghidurile publicate pe site ul Consiliului Județean cu privire la subiectele abordate. Mai jos regăsiți link urile către documentele menționate: